Як «Гомін України» та «Провінція» зустрілися

До редакції нашої газети раптово завітав незвичайний гість — Орест Стеців, екс-голова однієї з найвпливовіших організацій української діаспори — Ліги українців Канади (ЛУК). Він розповів, що привіз нам привіт від газети “Гомін України”, офіційного органу ЛУКа.

Пана Ореста здивувало, що на Сході вже більше чверті сторіччя існує таке дійсне незалежне та проукраїнське видання, як «Провінція». Ще більше він здивувався, що у неї зовсім немає підтримки української влади. Навіть, навпаки...

А нас, в свою чергу, вразило, що О.Стеців, якому 71 рік, хоча й є фаховий викладач математики в університеті Торонто, вже 40 років продовжує справу свого батька — поширює та скрізь добивається визнання геноцидом голодомору 1932-33 років в центрі та на сході України. А батько, разом з патріотами Львівщини в самий розпал голодомору (бо то ж була Польща — де люди не голодували) проводив гучні акції, щоб про це знав увесь світ. Тоді, навіть, за участю С.Бандери було вбито консула СРСР, щоб використати процес на захист вмираючого в наших краях люду. Ми домовилися про обмін матеріалами між нашими газетами. Також наш гість запропонував всім бажаючим звертатися за фільмами на DVD про голодомор, що зроблені ЛУКом. То ж, звертайтеся в редакцію — допоможемо.

«Ми бачимо, що в багатьох містах Донбасу процес патріотичного виховання, укріплення України здебільшого штучний, — відмітив О.Стеців. — Але “Провінція”, Товариство О.Тихого, інші патріоти щиро віддають свою енергію та час всупереч місцевій владі. Але ми в Канаді дивуємося, як тут, біля фронту сидять мери-сепаратисти. Тобто вороги України керують Україною! Люди дивляться на це та розчаровуються. Бо нічого не зміниться, якщо влада міняє лише кольори. Ми хочемо зробити фільм про сучасну Донеччину та Україну та будемо показувати його в Америці та Європі.

А гроші з нього підуть бійцям на передову”.

В.Березін.